fotowiltaiczny panel

Fotowoltaika. Jakie są korzyści z instalacji paneli słonecznych?

Podstawą działania fotowoltaiki jest tzw. efekt fotowoltaiczny, zachodzący w ogniwach z których składają się panele PV. Efekt ten zachodzi, kiedy na powierzchnię ogniwa fotowoltaicznego, zbudowanego z dwóch płytek krzemowych pada pojedynczy foton światła, w wyniku czego powstaje przepływ ładunków pomiędzy warstwami, co z kolei wymusza przepływ elektronów. Taki uporządkowany przepływ elektronów to właśnie energia elektryczna zasilająca nasze domy.

Pompa

Pompa ciepła. Jak zaoszczędzić na ogrzewaniu?

Pompa ciepła pozwala jednocześnie ogrzać pomieszczenie jak i zapewnia ciepłą wodę użytkową. Dzięki wykorzystaniu nieograniczonej energii jaką mamy w środowisku, stosowanie pomp ciepła jest w pełni ekologiczne. Dzięki zastosowaniu pewnych instalacji umożliwia również chłodzenie pomieszczeń w cieplejsze dni. Dobrze wykonana instalacja i odpowiednio dobrana pompa – wszystko wykona firma Levard – oszczędności na ogrzewaniu potrafią sięgnąć aż 70%. Efektywność przykładowej pompy to np. ogrzanie 100 litrów wody o 35’C więcej już w ciągu godziny.

Wykonamy wszelkie wyliczenia do wielkości budynków, powierzchni użytkowej, ilości okien i drzwi oraz rodzaju izolacji całego budynku. Z nami mają Państwo pewność dobrania odpowiedniej pompy ciepła do oczekiwań.

dream heat folia

Folia grzewcza

Zasadą działania folii Dream Heat jest ogrzewanie podczerwienią – INFRA RED. Podczerwień jest całkowicie zdrowa i naturalna. Fale podczerwone to najprościej mówiąc światło, którego nie widzi nasze oko. Absorbowanie fal podczerwonych przez ściany osusza je, eliminując w nich powstawanie grzyba i innych drobnoustrojów. Jednocześnie te same fale nie osuszają powietrza, co ma kojący wpływ na błony śluzowe i chroni przed przeziębieniami. Równomierne grzanie np. w ścianie, nie wzbija w powietrze kurzu i roztoczy.

Dlaczego warto wybrać firmę Levard?

Pracownicy Levard dokładnie wykonują swoją pracę i pilnują, aby wyznaczony cel został sprawnie zrealizowany. Oferujemy również wygodną formę zrealizowania wyceny poprzez naszą stronę internetową. Państwo wpisują niezbędne dane, a my oddzwaniamy z przewidywanymi kosztami.

Z nami możliwe jest zadbanie o czyste powietrze w Bydgoszczy! Przekonaj się sam – zapraszamy do kontaktu i do wizyty w naszym biurze.

Levard energia odnawialna – od fascynacji do realizacji

Marka narodziła się w 2012 r. i była projekcją naszego zafascynowania technologicznym postępem w branży odnawialnych źródeł energii. Po zdobyciu niezbędnej wiedzy i praktycznego doświadczenia na zagranicznych rynkach rozpoczęliśmy działalność w Polsce.

Początkowo spółka Levard zaistniała jako nazwa marketingowa przedsiębiorstwa handlowo usługowego Dealcom. Działa ono nieprzerwanie od maja 2000 r w branżach nowoczesnych technologii. Początki nie były łatwe. Zajmowaliśmy się dystrybucją kolektorów próżniowych CPC oraz pomp ciepła na CWU. Ze względu na wysokie koszty urządzenia te spotykały się z zainteresowaniem niewielkiej grupy odbiorców. W roku 2014 rozpoczęliśmy dystrybucję systemów fotowoltaicznych, które aktualnie obok pomp ciepła i kolektorów CWU zdominowały naszą działalność. Obecnie nasza pozycja na rynku systematycznie wzrasta, a marka Levard jest rozpoznawana wśród coraz większej grupy Klientów. Jest to efektem szybkiej przemiany społecznej wrażliwości dotyczącej środowiska naturalnego i zachodzących w nim zmian.

Naszą misją jest dostarczanie najlepszych rozwiązań na rynku OZE (Odnawialnych źródeł energii). Poprzez sieć przedstawicieli staramy się docierać bezpośrednio do Klientów zapewniając wartości takie jak najlepsza jakość i korzystna cena. Poprzez indywidualne podejście do każdej inwestycji jesteśmy w stanie zaprojektować i wykonać system, który zapewni naszym odbiorcom niezależność, oszczędność i zadowolenie.

Doświadczenie zdobyte w pracy pozwoliło nam wybrać niezawodne rozwiązania takich światowych liderów jak Fronius, SMA, SolarEdge, Huawei, Zeversolar, Sharp, LG, Longi Solar, Boviet czy NIBE. Posiadamy niezbędną wiedzę, certyfikaty oraz autoryzacje pozwalające na instalowanie i serwisowanie sprzętu w/w producentów.

W 2019 ostatecznie przekształciliśmy się prawnie w spółkę LEVARD Sp. z o.o. Sp. k., która otwiera nam nowe drzwi rozwoju i możliwości. Także w tym roku ruszamy z budową profesjonalnej siedziby, usytuowanej przy węźle autostradowym w Lubiczu, co jest idealnym punktem logistycznym do obsługi w całym kraju.

Zapraszam do współpracy
Zarząd Spółki

Szanowni Państwo,

Informujemy, że w związku z rozwojem firmy i wiążącymi się z tym zmianami organizacyjnymi oraz strukturalnymi działalność w zakresie energii odnawialnej prowadzona do tej pory przez przedsiębiorstwo PHU Dealcom Dawid Michalak, ul. Rubinowa 17, 86-031 Osielsko, Regon: 091495841, Nip: 9531943704 będzie od dnia 1 lipca 2019 kontynuowana przez spółkę Levard spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Lubiczu Dolnym.

We wszelkich sprawach związanych ze współpracą z PHU Dealcom Dawid Michalak, proszę od tego momentu kontaktować się ze spółką Levard spółka z ograniczoną odpowiedzialnością spółka komandytowa z siedzibą w Lubiczu Dolnym. Biuro handlowe Levard, Bydgoszcz ul. Fordońska 21.

LEVARD Sp. z o.o. Sp. k.
LEVARD Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Grębocka 35C, 87-162 Lubicz Dolny , Kujawsko-pomorskie Polska
799 266 533
LEVARD Sp. z o.o. Sp. k.
LEVARD Sp. z o.o. Sp. k.
ul. Grębocka 35C, 87-162 Lubicz Dolny , Kujawsko-pomorskie Polska
799 266 533

Instalacja paneli słonecznych - idealne rozwiązanie dla domu, firmy i rolnictwa

MAPA ZASIĘGU

Levard – energia odnawialna to firma o zasięgu ogólnopolskim, działamy na terenie województwa: kujawsko-pomorskiego, zachodnio-pomorskiego , wielkopolskiego, łódzkiego , pomorskiego, warmińsko-mazurskiego, mazowieckiego i podlaskiego, a także czasem zdarza się .wykonać nam instalacje w śląskim i lubuskim.

Wstąp do naszego biura w Bydgoszczy

Cały czas jesteśmy do Państwa dyspozycji pod numerem telefonu 799 266 533 - w czasach pandemii koronawirusa, niektórzy wolą taką formę załatwiania wszelkich formalności, nie ma w tym najmniejszego problemu. Jeśli natomiast ktoś ma ochotę przyjść porozmawiać i dowiedzieć się więcej zapraszamy do biura Levard mieszczącego się przy ulicy Fordońskiej 21A w Bydgoszczy. Kawka, ciastko i zawsze miła obsługa gratis 🙂

Pracujemy na sprzęcie renomowanych firm i sprawdzonych marek

Partnerzy finansowi:

bgż-bnp-paribas
credit-agricole
PROSUMENT

Życie w zgodzie z naturą stało się w ostatnim czasie sloganem, który co prawda gdzieś się przewija jednak nie wpływa na życie zwykłego człowieka. Każdy z nas chce żyć wygodnie, w ciepłym mieszkaniu używać sprzętów, które ułatwiają funkcjonowanie, a jednocześnie korzystać z dobrodziejstw i piękna otaczającej nas przyrody.

Nikt nie zastanawia się w jakim stanie będzie nasz świat za kilkadziesiąt lat. Niestety, ciągła pogoń za wzrostem ekonomicznym oraz przyrost ludzkiej populacji prowadzi do bezwzględnej dewastacji środowiska od którego jesteśmy całkowicie uzależnieni. Ważne jest aby nasza egzystencja nie degradowała środowiska. Czy jest to możliwe? Zapewne jeszcze nie teraz, choć proces który się rozpoczął jest nieodwracalny. Za kilkadziesiąt lat świat będzie musiał funkcjonować bez węgla i ropy. Do tego czasu ludzie muszą sukcesywnie uniezależniać się od tych źródeł energii. Aby osiągnąć równowagę potrzeba zmian w myśleniu każdego z nas. Inwestycja w odnawialne źródła energii oprócz dbania o środowisko daje nam niezależność oraz zysk finansowy.

 • Wykonujemy instalacje z wykorzystaniem najnowocześniejszych rozwiązań w dziedzinie energii odnawialnej.
 • Dzięki zastosowaniu najnowszych technologii, zarówno zestawy solarne, PV oraz pompy ciepła gwarantują najwyższą sprawność energetyczną
 • Nasze ekipy posiadają duże doświadczenie w instalowaniu kolektorów słonecznych, instalacji fotowoltaicznych i pomp ciepła
 • Urządzenia przez nas oferowane oraz wykonane instalacje posiadają wygodną gwarancję, która zapewni Ci bezproblemowe użytkowanie systemu

Fotowoltaika – jak powstaje energia elektryczna ze słońca?

Podstawą działania fotowoltaiki jest tzw. efekt fotowoltaiczny, zachodzący w ogniwach z których składają się panele PV. Efekt ten zachodzi, kiedy na powierzchnię ogniwa fotowoltaicznego, zbudowanego z dwóch płytek krzemowych pada pojedynczy foton światła, w wyniku czego powstaje przepływ ładunków pomiędzy warstwami, co z kolei wymusza przepływ elektronów. Taki uporządkowany przepływ elektronów to właśnie energia elektryczna zasilająca nasze domy.

epv

Co dzieje się z wytworzoną energią?

Dzięki odpowiedniej ilości paneli fotowoltaicznych, możemy dostarczyć wymaganą ilość energii. Aby tak się stało, konieczne jest zbudowanie instalacji, wyposażonej w niezbędne urządzenia, które przekształcą dostarczoną energię elektryczną w taki sposób, aby mogłaby wykorzystana w domu. W zależności od tego, w jaki sposób będziemy korzystać z naszego zestawu, wybieramy jedną z dwóch możliwych konfiguracji.

Instalacja typu Off Grid

Jest to taka konfiguracja, która pozwala przechowywać wytworzoną nadwyżkę prądu w akumulatorach. Dzięki takiemu rozwiązaniu, mamy możliwość korzystać z prądu wytworzonego ze słońca również po zmierzchu. Obecnie takie rozwiązania wykorzystuje się często do oświetlania ulic i placów. Rozwiązanie to jest również popularne na jachtach i kempingach. Aby z niego skorzystać niezbędne są odpowiednie akumulatory. Prąd wytworzony w panelach PV poprzez regulator ładuje akumulatory. Kiedy go potrzebujemy możemy go wykorzystać w domowej instalacji dzięki inwerterowi, który przetworzy go z prądu stałego w zmienny o wymaganym napięciu.

Off Grid
On Grid

Instalacja typu On Grid

Podobnie jak w poprzednim rozwiązaniu wytworzony prąd stały jest przez inwerter przekształcony w prąd zmienny o odpowiednim napięciu i natychmiast gotowy do wykorzystania. Jednak w przypadku instalacji tego typu nadwyżka wytworzonej energii zamiast do akumulatora jest wysyłana przez licznik dwukierunkowy do sieci energetycznej, a kiedy występuje niedobór prądu z instalacji PV wysłaną wcześniej nadwyżkę można odebrać z sieci dzięki rozliczeniu poprzez NetMetering.

Co to jest netmetering?

Netmetering to inaczej opomiarowanie netto energii wysłanej do sieci energetycznej w stosunku do energii z niej pobranej, czyli rozliczenie się z dostawcą energii elektrycznej z różnicy pomiędzy energią dostarczoną do sieci energetycznej, a energią elektryczną z niej pobraną. Takie rozliczenie dotyczy prosumentów, czyli podmiotów, które są jednocześnie producentem prądu z własnej mikro elektrowni i konsumentem prądu z sieci energetycznej.

Oczywiście optymalnym rozwiązaniem byłoby wykorzystanie całości wyprodukowanej energii elektrycznej, ale ze względu na to, iż nie zawsze korzystamy z prądu wtedy kiedy jest on produkowany w naszej mikro elektrowni, pewna jego ilość popłynie do sieci energetycznej. To pozwala nam wykorzystać sieć energetyczną jako swego rodzaju akumulator, a zakumulowaną w niej energię odebrać wtedy kiedy jest potrzebna. Netmetering umożliwia nam właśnie takie rozwiązanie, a energię z sieci możemy rozliczyć w ciągu dwunastu miesięcy. To znaczy, że w zimie, kiedy nasz zestaw produkuje mniej energii, możemy odebrać nadwyżki, które zostały odesłane do sieci latem.

  Ostatnia poprawka ustawy o odnawialnych źródłach energii wprowadza z dniem 1 lipca 2016 r. następujące zasady rozliczenia z dostawcą energii:

 • Prosumenci którzy posiadają mikro elektrownię o mocy do 10 kW rozliczają się w stosunku 1:0,8. Oznacza to, że za każdą wysłaną do sieci kWh prosument ma prawo odebrać 0,8 kWh.
 • W przypadku mikro elektrowni powyżej 10 kW aż do 50 kW rozliczenie następuje w stosunku 1:0,7. To oczywiście umożliwia odebranie 0,7 kWh za każdą kWh wysłaną wcześniej do sieci.
netmetering

Co to jest panel słoneczny?

Panel słoneczny (fotowoltaiczny) to zbiór fotoogniw. Fotoogniwo jest zbudowane z półprzewodnika i tworzy złącze p-n, na które pada światło. Padające na złącze fotony o energii większej od szerokości przerwy energetycznej półprzewodnika powodują powstanie par elektron-dziura. Pole elektryczne wewnątrz półprzewodnika, związane z obecnością złącza p-n, przesuwa nośniki różnych rodzajów w różne strony. Elektrony trafiają do obszaru n, dziury do obszaru p. Rozdzielenie nośników ładunku w złączu powoduje powstanie na nim zewnętrznego napięcia elektrycznego. Ponieważ rozdzielone nośniki są nośnikami nadmiarowymi (mają nieskończony czas życia), a napięcie na złączu p-n jest stałe, oświetlone złącze działa jako ogniwo elektryczne, czyli takie, w którym źródłem prądu są reakcje chemiczne zachodzące między elektrodą a elektrolitem.

(źródło: Wikipedia, pl.wikipedia.org/wiki/Ogniwo_słoneczne )

Panel fotowoltaiczny firmy EXE SOLAR HCUTM 320-120 montowany przez firmę Levard

 • dodatnia tolerancja mocy od 0 do +5 Wp
 • Wytrzymałość 5400 Pa obciążenia śniegiem
 • Antyrefleksyjna powierzchnia paneli 3,2mm redukuje stratę mocy
 • 15 lat gwarancji produktowej
 • 25 lat gwarancji wydajności

 

 • Moc maxymalna320 Wp.
 • 120 ogniw monokrystalicznych
 • czarna rama aluminiowa

Panel fotowoltaiczny firmy Boviet BVM6610M-300 montowany przez firmę Levard

 • dodatnia tolerancja mocy od 0 do +5 Wp
 • Wytrzymałość 5400 Pa obciążenia śniegiem
 • 3,2mm wysokoprzepuszczalne szkło hartowane o niskiej zawartości żelaza
 • 12 lat gwarancji produktowej
 • 25 lat gwarancji wydajności liniowej

 

 • Moc maksymalna 300 Wp.
 • 60 ogniw monokrystalicznych
 • czarna rama aluminiowa

Panel fotowoltaiczny LG NeON® 2 BiFacial LG390N2T-A5 / LG395N2T-A5montowany przez firmę Levard

 • dodatnia tolerancja mocy od 0 do +5 Wp
 • Wytrzymałość 5400 Pa obciążenia śniegiem
 • wysokoprzepuszczalne szkło hartowane
 • przezroczysta folia od spodu, dla lepszej chłonności promieni słonecznych
 • 25 lat gwarancji produktowej
 • 25 lat gwarancji wydajności liniowej

 

 • Moc podstawowa 395 Wp.
 • Moc w optymalnych warunkach wykorzystując technologię CELLO – 514 W
 • 72 wysoko wydajne ogniwa monokrystaliczne
 • ogniwa dwupowierzchniowe
 • czarna rama aluminiowa

Panele fotowoltaiczne LONGi Solar LR6-60HPM 320M montowane przez firmę Levard

 • dodatnia tolerancja mocy od 0 do +5 Wp
 • Wytrzymałość 5400 Pa obciążenia śniegiem
 • wysokoprzepuszczalne szkło hartowane
 • 120 ogniw
 • moc maksymalna 320 Wp

 

 • firma z 19 letnim doświadczeniem
 • producent wafli i modułów fotowoltaicznych
 • największy w Chinach i 3 na świecie
 • 10 lat gwarancji na wady materiałowe i produkcyjne
 • 10 lat gwarancji na moc wyjściową powyżej 93% sprawności
 • 20 lat gwarancji na moc wyjściową powyżej 84,8% sprawności

Panele fotowoltaiczne SHARP NU-AH360 montowane przez firmę Levard

 • dodatnia tolerancja mocy od 0 do +5 Wp
 • Wytrzymałość 5400 Pa obciążenia śniegiem
 • Monokrystaliczne moduły fotowoltaiczne
 • Antyrefleksyjna szyba z hartowanego szkła o wysokiej transmisji i niskiej zawartości żelaza, 3,2 mm
 • Ramka ze stopu anodyzowanego aluminium, srebrna
 • 72 ogniwa
 • moc maksymalna 360 Wp

 

 • firma z 60 letnim doświadczeniem
 • 10 lat gwarancji na produkt
 • 25 lat gwarancji na moc wyjściową
wyceniamy


  Gospodarstwo rolnePrzedsiębiorstwoPrywatny domInne